Pro těhotné maminky


Cvičení individuální


Pro těhotné nabízím individuální cvičení pod vedením fyzioretapeutky. S růstem plodu a zvětšováním se dělohy dochází k omezení pohybu bránice a k oslabení bříšních svalů. Tyto poruchy se projevují zácpou, bolestmi v oblasti kříží beder ale i hlavy, krku a ramen. Během těhotentsví dochází k rozvolnění vaziva v oblasti páteře a klenby nohou způsobené hormonálními hladinami, což může vést opět k bolestem. Proto se cvičení zaměřuje na aktivaci břišního lisu, dechovou gymnastiku, cvičení na podporu klenby chodidel. Dále do cvičení vkládám prvky jógy, posilování pánevního dna, cévni gymnastiku, nácvik relaxace aj. Nastávající maminky obdrží i informace, jak s ohledem na fázi těhotentství, cvičit po porodu ad. Cvičení je možno domluvit i pro dvě těhotné.

Ošetření při bolestech nohou a zad


Ošetření vychází z individuálních potřeb a potíží maminky. Například při bolestech hlavy a krku se aplikují měkké techniky, masáž aromatickými oleji, prvky z dechové gymnastiky za pomoci terapeuta, vytahování krční páteře a nácvik uvolnění jednotlivých svalů krku a hlavy. Při těchto ošetřeních a masážích se klade důraz na relaxaci jak fyzickou tak psychickou. Dle potřeby volím i stimulaci akupunkturních bodů, míčkování, hlazení dle Hermachové a úpravu svalového napětí a šetrné fyzioterapeutické techniky, centrace kloubů a páteře.

Shiatsu


"Masáže shiatsu mohou být vynikajícím pomocníkem pro zdárný průběh těhotenství. Kromě posílení a harmonizace těla nastávající maminky, přispívá shiatsu velkou měrou k navázání a prohloubení kontaktu maminky a děťátka. Pokud je těhotná žena příliš unavená, bolí ji v bedrech či křížích, má zatuhlé mezilopatkové svaltvo či ramena a šíji, bolesti hlavy, sníženou imunitu nebo problémy se zácpou a těhotentství není vedeno jako rizikové, pak vřele masáž shiatsu doporučuji." (SHIATSU cesta ke zdraví a spokojenosti, Darja Havelková, Triton, 2001)

Menu
 

Fyziomare - Marie Neplechová

 

Copyright © MZ 2019